Zobacz, co dzieje się, gdy świetny pomysł i wysoka jakość ścian działowych spotykają się z precyzją wykonania.
Obejrzyj nasze realizacje i dowiedz się, dlaczego wybrali nas inni klienci..
Anna-Bud

Anna-Bud

Podział pomieszczenia biurowego. Projekt zakładał umożliwienie elastycznego podziału dużej przestrzeni biurowej, na dwie mniejsze i niezależne części, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów estetycznych, zwiększeniu komfortu pracy oraz funkcjonalności pomieszczenia. Zastosowane rozwiązanie Realizacja projektu obejmowała zamontowanie systemu ścian mobilnych MAW 110E. System ten, dla większego komfortu użytkowania, wyposażony został w elektryczny napęd wysuwu belek rozpierająco-uszczelniających. Konstrukcja budynku oraz założenia projektowe pozwoliły na wykonanie jednopunktowego zawieszenia, z parkowaniem w torze. Z uwagi na charakter użytkowy pomieszczeń wybrano system mobilnych ścian akustycznych o wysokich parametrach dźwiękoszczelności. Walory estetyczne Jako wypełnienie paneli wykorzystano płytę laminowaną w kolorze białym. Uniwersalny, jasny kolor ścian przesuwnych MAW110E optycznie powiększył pomieszczenie, ciekawie kontrastując z kolorem wykładziny podłogowej.

OmniOffice

Tworzenie powierzchni biurowych. Powierzchnia została zaprojektowana z myślą o wynajmie dla małych i średnich firm, które poszukują siedziby nie tylko w dobrej lokalizacji, ale także z funkcjonalnymi i eleganckimi rozwiązaniami. W budynku wydzielono na te potrzeby odrębne biura, natomiast dla freelancerów przeznaczono w nim powierzchnię typu open space. Zastosowane rozwiązanie Plany zrealizowano przy zastosowaniu systemu szklanych ścian przesuwnych MAW 48 o zawieszeniu dwupunktowym. Dodatkowym atutem okazało się zamontowanie w drzwiach systemu mobilnego elektronicznych zamków, otwieranych za pomocą karty magnetycznej. Walory estetyczne Atrakcyjności dodały mleczne wypełnienia szklane ścian działowych, w zestawieniu z neutralnymi, stonowanymi barwami we wnętrzach. Rozwiązanie to nie tylko umożliwiło efektywne zagospodarowanie przestrzeni, ale także dodało wnętrzom lekkości i uczucia przestronności.

OmniOffice
Port Praski

Port Praski

Podział przestrzeni na sale konferencyjne. Plan zakładał podział dużej powierzchni na mniejsze pomieszczenia, pełniące funkcję sal konferencyjnych. Ciekawa architektura wnętrza wymagała atrakcyjnej oprawy, pozwalającej na zachowanie uczucia przestronności i lekkości. Zastosowane rozwiązanie W budynku zainstalowano systemy szklanych ścian działowych MAW 48 o dwupunktowym zawieszeniu, zastosowano parkowanie równoległe z przesunięciem. Zadecydowano o wykorzystaniu dostępnego w ofercie nietuzinkowego rozwiązania - łączenia paneli całoszklanych z panelami o wypełnieniu z płyty laminowanej. Walory estetyczne O ostatecznym, imponującym wrażeniu zadecydowało wykorzystanie w ścianach mobilnych MAW 48 kilku, współgrających ze sobą materiałów. W większości paneli osadzono szkło mleczne, jako wypełnienie ścianek bocznych zastosowano płytę laminowaną, z kolei drzwi pozostawiono transparentne. W połączeniu z ceglaną konstrukcją budynku osiągnięto niepowtarzalny klimat.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Podział auli wykładowej. Realizacja projektu miała pozwolić na podział jednej z auli uniwersyteckich, na dwie mniejsze sale wykładowe. Wymogiem było zastosowanie systemu, który umożliwi łatwe i szybkie wydzielanie przestrzeni, przy zachowaniu wysokich parametrów izolacji akustycznej. Zastosowane rozwiązanie Do realizacji projektu wybrano system ścian przesuwnych MAW 110. Ze względu na komfort użytkowania i przypisaną wnętrzu funkcję wybrano panele pełne, z płyty fornirowanej. Dla podniesienia właściwości akustycznych, tak istotnych dla pomieszczenia, jakim jest aula wykładowa, zdecydowano się na zamontowanie dodatkowych paneli wygłuszających na ścianach stałych. Walory estetyczne Biały sufit optycznie powiększył pomieszczenie. Zastosowanie paneli o naturalnych kolorach i strukturze drewna dodało auli elegancji. Stonowane barwy w połączeniu z właściwościami akustycznymi wnętrza, stworzyły aurę sprzyjającą nauce.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Automobil Klub Polski

Automobil Klub Polski

Podział przestrzeni na sale bankietowe i konferencyjne. Zastosowanie mobilnych ścian akustycznych miało na celu zorganizowanie przestrzeni w taki sposób, aby możliwe było wydzielanie na niej sal o przeznaczeniu konferencyjnym i bankietowym. Wybrane wypełnienia i systemy stały się gwarantem komfortu użytkowania dwóch, odrębnych stref. Zastosowane rozwiązanie Do realizacji projektu wykorzystano dźwiękoszczelne ściany przesuwne MAW 110 o dwupunktowym zawieszeniu oraz wysokich parametrach akustyczności, z zastosowaniem paneli pełnych. Na szczególną uwagę zasługuje sposób parkowania - parkowanie równoległe z przesunięciem. Dzięki niemu na miejsce ulokowania złożonej ściany wykorzystano, niezagospodarowaną do tej pory, wnękę. W ścianie zamontowano drzwi jednoskrzydłowe. Walory estetyczne Jako wypełnienie paneli zastosowano płytę laminowaną w kolorze białym. Jasny kolor ścian działowych optycznie powiększył pomieszczenie, a z podłogami w naturalnym kolorze stworzył uniwersalną bazę pod każdego rodzaju aranżacje.

Nice Polska

Podział przestrzeni biurowej na salę konferencyjną i open space. Projekt miał pomóc w wydzieleniu z pokaźnej powierzchni biurowej, miejsca na salę konferencyjną i open space, przy zachowaniu całkowitej odrębności stref. Zrezygnowano z połączenia powstałych pomieszczeń drzwiami. Zastosowane rozwiązanie Do wykonania projektu wykorzystano półautomatyczny system ścian mobilnych MAW 110E, który wyposażony został w elektryczny napęd wysuwu belek rozpierająco-uszczelniających. Ze względów technicznych zainstalowano go w opcji z dwupunktowym zawieszeniem. Dla pełnego oddzielenia stref zdecydowano się na ściany przesuwne z płyty fornirowanej, wybrano również wariant bez wbudowanych drzwi. Do czasowo oddzielonych pomieszczeń prowadziły drzwi osadzone w ścianach stałych. Walory estetyczne W modułach ścian mobilnych zamontowano białe płyty laminowane, które komponowały się z eleganckim, minimalistycznym wystrojem pozostałych części biura. Podłogi o drewnianym kolorze i naturalnej strukturze oraz duże okna i przeszklenia w drzwiach wzmocniły efekt lekkości i przestronności.

Nice Polska
N/A

N/A

Oddzielenie stref w prywatnym apartamencie. W projekcie zastosowano panel ściany przesuwnej jako designerską alternatywę dla standardowych przejść pomiędzy domowymi strefami. Dzięki mobilności ściany MAW 48, zaledwie jeden moduł wystarczył do czasowego oddzielania przestrzeni w dwóch konfiguracjach: salonu od kuchni oraz salonu od holu. Zastosowane rozwiązanie Realizacja projektu obejmowała zamontowanie systemu ścian przesuwnych MAW 48. Ze względów praktycznych i wizualnych wybrano opcję mocowania ściany jedynie do toru górnego. Dół modułu wyposażony został w dyskretne szczotki przeciwkurzowe. Rozwiązanie to, przy zachowaniu stabilności konstrukcji, zapewniło subtelne oddzielenie pomieszczeń. Walory estetyczne Zainstalowany moduł MAW 48, dzięki wypełnieniu ze szkła mlecznego i brakowi ram, podkreślił wyjątkowy klimat wnętrza oraz dodał mu lekkości i wrażenia przestronności.

SBD

Podział powierzchni w siedzibie biura inżynierskiego. Realizacja zakładała umożliwienie mobilnego podziału pomieszczenia w siedzibie biura inżynierskiego. Ceniący walory techniczne klienci zdecydowali się na system ścian przesuwnych zapewniających czasową odrębność wydzielanych stref. Zastosowane rozwiązanie Do podziału przestrzeni wybrano system ścian przesuwnych MAW 110, o dwupunktowym zawieszeniu oraz wypełnieniu z płyty laminowanej. System ten cechuje wysoka izolacja dźwiękowa, umożliwiająca komfortową pracę. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne w przypadku sal konferencyjnych oraz powierzchni biurowych, gdzie niezwykle istotne jest zapewnienie ciszy w każdym z wydzielanych pomieszczeń. Walory estetyczne Ogromną zaletą architektury wnętrza, w którym montowano system ścian przesuwnych MAW 110 były duże okna, dostarczające odpowiednią ilość naturalnego światła. Zastosowanie jasnej płyty podbiło efekt świetlistego wnętrza, przy równoległym osiągnięciu efektu pełnej odrębności wydzielonych pomieszczeń.

SBD
Hotel Weneda

Hotel Weneda

Podział sali konferencyjnej. Projekt obejmował współpracę przy renowacji Hotelu Weneda. W ramach wykonanych prac zainstalowano mobilną ścianę akustyczną w nowo wyremontowanej sali konferencyjnej, służącą jako elastyczny i funkcjonalny sposób podziału powierzchni. Zastosowane rozwiązanie W hotelowej sali konferencyjnej zamontowano system ścian przesuwnych MAW 110 o wypełnieniu z płyty laminowanej. Z uwagi na przeznaczenie pomieszczeń, zadbano o zachowanie wysokich parametrów dźwiękoizolacyjności, które to mają ogromny wpływ na zadowolenie użytkujących je klientów.  Walory estetyczne Za wypełnienie modułów ściany przesuwnej posłużyła płyta laminowana w jasnym kolorze. Podkreśliła ona elegancję wnętrza, a jako neutralna baza pozostawiła przestrzeń do popisów dekoracyjnych dla projektantów wnętrz i designerów. 

MW Eko Investment

Podział przestrzeni na sale szkoleniowe. Projekt zakładał umożliwienie mobilnego podziału dużych przestrzeni, na mniejsze, odrębne części, przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności i ciszy wydzielonym powierzchniom. Zastosowane rozwiązanie Realizacja projektu obejmowała zamontowanie systemu ścian przesuwnych MAW 110 z wypełnieniem z płyt laminowanych. Z uwagi na charakter użytkowy pomieszczeń wybrano system ścian przesuwnych o wysokiej dzwiękoizolacyjności. Zrezygnowano z instalowania w modułach ściennych drzwi łączących oddzielone strefy. Walory estetyczne Jako wypełnienie paneli wykorzystano płytę laminowaną w kolorze białym oraz imitującym drewno. Stonowane kolory ścian przesuwnych MAW110 zapobiegły optycznemu obciążeniu pomieszczenia, zapewniając przyjazne warunki szkoleniowe.

MW Eko Investment