Gdzie najlepiej sprawdza się system ścian przesuwnych?

System ścian przesuwnych to rozwiązanie, na które stawia coraz więcej architektów i projektantów. Szereg zalet sprawia, że są one w stanie idealnie dopasować się do wizji elastycznej i dostępnej przestrzeni. W jakich miejscach sprawdzają się najlepiej?

Biurowce

Nowoczesne biura to przestrzeń do kreowania maksymalnie użytkowych pomieszczeń. Dopasowanie się do potrzeb pracowników, organizowanych spotkań biznesowych i zespołowych wymaga stosowania innowacyjnych, ale i komfortowych rozwiązań. Takimi właśnie są systemy ścian przesuwnych. Możliwość wydzielania mniejszych i większych pomieszczeń oraz łatwość obsługi sprawiła, że już od dłuższego czasu stanowią wyposażenie biurowców. Dzięki temu zapewniają jednoczesną elastyczność i funkcjonalność ich wnętrza.

Hotele

Ściany przesuwne odpowiadają również na potrzeby wydzielonych przestrzeni hotelowych. Nie rzadko bowiem zdarza się, że hotele posiadają duże pomieszczenie, które wykorzystywane jest jako sala konferencyjna, szkoleniowa lub pomieszczenie służące większych wydarzeniom zamkniętym. W takie potrzeby skutecznie wpisuje się rozwiązanie polegające na systemie ścian przesuwnych. Dźwiękoszczelne panele skutecznie izolują wydzieloną strefę, co wpływa na komfort ich użytkowania przez gości.

Centra konferencyjno-szkoleniowe

System ścian przesuwnych to równie skutecznych sposób na to, by stworzyć funkcjonalną przestrzeń centrów konferencyjno-szkoleniowych. Podział dużej przestrzeni na mniejsze pomieszczenia o różnych zastosowaniach jest tu niezwykle istotny. Podobnie jak potrzeba zachowania ciszy. Dźwiękoszczelność wydzielonych stref zostaje spełniona przez odpowiednie systemy akustyczne.

Uczelnie

Coraz częstszym sposobem na aranżację uczelnianych sal wykładowych stają się ściany przesuwne. Ich mobilność umożliwia wykorzystanie ścian oraz ich dostosowanie w zależności od aktualnego rozkładu zajęć i planowanych wydarzeń. Jest to funkcjonalność, która w łatwy sposób pozwala wyodrębnić dwie mniejsze sale wykładowe z jednej dużej auli. Właściwości akustyczne i estetyczne zostają zachowane ze względu na parametry dźwiękoszczelności oraz materiały wykończeniowe, z których zostały wykonane panele ścian.

Systemy ścian przesuwnych to nowoczesny sposób na aranżację wnętrz. Powyższe rodzaje zastosowań to jedynie kilka przykładów na to, jak i gdzie mogą one zostać wykorzystane.

Oferowane przez nas ściany mobilne MAW 110 i ściany mobilne MAW 48 sprawdzą się w każdej przestrzeni, która wymaga podziału przy jednoczesnym zachowaniu właściwości akustycznych lub estetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Other articles